Herní mechanismy

Rudá STOP:
Pokud zahlásíte: „Rudá stop,“ pak se daná herní situace zastaví, vysvětlí se s čím je problém (fyzický kontakt, silné emoce, strach apod.), a pak se může či nemusí pokračovat ve hře. Vždy máte právo na vystoupení ze hry nebo upravení postavy tak, aby Vám lépe vyhovovala. Další variantou je výměna postavy.

Léky:
Ve hře se vyskytují různé tabletky, tobolky, injekce a jiné léky. Úplný seznam i s účinky bude vyvěšen na několika místech herního objektu.

Léky podávané jako tableta mají nástup do 15 minut > doba trvání 45 minut > poté obvyklý stav

Veškeré léky jsou placebo. V tobolkách je hroznový cukr, mouce se snažíme vyhýbat (občas hrají i celiaci). Dále používáme doplňky stravy (různé vitamíny a minerály) a bonbóny (tic tac…).

Omezovací prostředky:
Podání léků perorálně – vypití rozpustného multivitamínu má anxiolytický účinek
= nástup do 15 minut > doba trvání 45 minut > poté obvyklý stav

Injekce – přiložení injekční stříkačky bez jehly k tělu
= nástup do 3 minut od podání > 15 minut bezvědomípoté 60 minut mátožný stav

Kurty – přikurtování k posteli na dobu stanovenou personálem, nanejvýš však 30 minut

Izolace – poslání pacienta na samotku na dobu stanovenou personálem, nanejvýš však 30 minut

Vzkazy orgů:
Může se stát, že Vám organizátor předá papírek s instrukcemi. Vždy se jedná o nabídku, nikoli příkaz. Sami si rozhodněte, jestli chcete provést, co říká vzkaz, a jestli by to Vaše postava opravdu udělala. Někdy Vám vzkazy pouze připomenou, jak by se Vaše postava v dané chvíli zachovala. Snažíme se tyto vstupy do hry omezovat.

Veškeré neherní prostory budou pečlivě označeny zednickou páskou. Dále prosíme o respektování pravidel, že zednická páska znamená mříže nebo zamezení přístupu (mříže v oknech apod.).