Hra

O čem vlastně Asylum je?

Prvním záměrem projektu bylo pomoci studentům psychologie pochopit situace a patologie, které mohou pacienti v ústavech zažívat. S dalším postupem a s rostoucími zkušenostmi organizátorů se přidal úkol poukázat na podmínky, ve kterých se někteří pacienti v některých ústavech ocitají. Cílem hry se stalo zprostředkovat nezapomenutelný zážitek, který si lidé, pracující v pomáhajících profesích, ponesou životem a bude jim připomínat, že i pacienti jsou stále lidmi s vlastními příběhy.

 

Hra je simulací skutečné psychiatrické léčebny. Neočekávejte fantazijní zápletku.

 

Co můžete očekávat?

Skutečné příběhy pacientů. Jejich prožitky z léčeben, vnitřní souboje s nemocemi, emoční výbuchy vaše i druhých, napínání hranic etiky a další fenomény. Můžete se těšit na reálné terapie, chutnou kuchyni (plná penze) a vcelku příjemné ústavní prostředí.

 

O čem tedy tato hra není?

“Očekával jsem, že bude spousta zábavy, chaosu, stresu a málo spánku.”

Není o velikých útěcích z léčebny, neočekávejte návštěvy mimozemšťanů ani vyvolávání vzpoury.

 


 

Po registraci Vám přijde úvodní mail s dalšími informacemi.

Do rukou se Vám po zaplacení dostane popis postavy, který si pak sami podle potřeby dotvoříte. Budete znát datum hospitalizace, Vaši postavu, drobný osobní cíl a typické chování. Máte možnost úprav, ale veškeré změny či dotváření postavy je potřeba zkonzultovat s organizátory hry. Hráčské postavy jsou psány podle skutečných zážitků lidí z psychiatrických nemocnic. Připravte se, že hra je psychicky opravdu náročná a vzpamatování se z role může trvat až 7 dní po hře (je možné, že i déle).

Lékařský personál nese zodpovědnost za své pacienty. Jejich role doporučujeme zkušeným hráčům. Jako personál dostanete do rukou navíc karty pacientů (chorobopisy, anamnézy). Také budete vést terapie (pokud nemáte požadované vzdělání, pak dostanete do rukou přesný popis krok za krokem).

Práva a povinnosti pacientů, práva a povinnosti personálu a harmonogram dne budou vyvěšeny organizátory na zdech pokojů, denní místnosti a jídelny.

Přestože máte možnost hrát nemocné lidi, kteří zažívají různé afekty, prosíme, abyste své emoce vyjádřili jinak, než rozbitím zařízení prostor. Stále jste zodpovědní za své chování.

Vždy je třeba dodržovat právní systém České republiky.

Veškeré drogy, jejich držení i užívání, jsou na akci zakázány. Nalezení drog je důvodem k okamžitému vyloučení ze hry bez nároku na náhradu.